2014

16.1. Hochschule für Musik Hanns Eisler, Berliini: Bartók: Sonaatti kahdelle pianolle ja lyömäsoittimille
11.3. Kahvila Kauppayhtiö, Rovaniemi, Taidemusiikin Taiga-klubi
17.3. Korundi, Rovaniemi, Pianoresitaali (Mm. Milos Tadic & Ravel: Gaspard de la nuit)
22.3. Kulttuurikeskus, Novi Sad, Serbia, Pianoresitaali (Mm. Milos Tadic & Ravel: Gaspard de la nuit)
28.3. Erszébet Tér, Budapest, Budapestin Kevät –festivaali, Bartók: Sonaatti kahdelle pianolle ja lyömäsoittimille + Ni Fan & Lukas Böhm, lyömäsoittimet, Balázs Demény, piano
9.4. Tampere-talo, Tampere Biennale, + Uusinta Ensemble (Mm. Kimmo Kuokkala & Antti Auvinen)
10.4. Vanha kirjastotalo, Tampere, Tampere Biennale, + Uusinta Ensemble
10.5. Sueca, Espanja, Mostra Sonora –festivaali, + Uusinta Ensemble (Mm. Ramon Lazkano)
15.6. Skuoritsan kirkko, Inkerinmaa, + Lauri Sallinen, klarinetti
17.6. Petroskoin konservatorio, Karjalan tasavalta, Karjalan valkeat yöt –festivaali, + Lauri Sallinen, klarinetti
19.6., Suomen konsulaatti, Pietari, + Lauri Sallinen, klarinetti
28.5. Csermák Antál Zeneiskola, Veszprém, Unkari, pianoresitaali (mm. Mozart, Bartók)
24.9. Konzert- und Theatersaal, Nordhorn, Ala-Saksi, Saksa, Beethoven: Geistertrio
25.9. Kloster Frenswegen, Nordhorn, Ala-Saksi, Saksa, Zemlinsky & Poulenc
27.9. Kloster Frenswegen, Nordhorn, Ala-Saksi, Saksa, Messiaen: Lopun aikojen kvartetto
15.10. Musikinstrumentenmuseum, Berliini, Pianoresitaali (Mozart & Rahmaninov)
6.11. Korundi, Rovaniemi, Lapin kamariorkesterin avustajana, johtajana Clemens Schuldt
27.11. Korundi, Rovaniemi, Lapin kamariorkesterin avustajana, johtajana Magnus Lindberg
28.12. Kahvila Kauppayhtiö, Rovaniemi, Taidemusiikin Taiga-klubi


2015

8.1. Mendelssohn-Remise, Berliini, Mozart: Kvintetto pianolle ja puhaltimille
19.1. Konzerthaus, Berliini, + Martin Spangenberg, Furiant-kvartetti & co., cembalistina
10.2. Hochschule für Musik Hanns Eisler, Berliini: Mozart: Kvintetto pianolle ja puhaltimille
11.3. Sajos, Inari, Lauluja unesta –kiertue, + Amanda Martikainen, mezzosopraano
13.3. Utsjoen seurakuntatalo, Lauluja unesta –kiertue + Amanda Martikainen, mezzosopraano
22.3. Kulttuurikeskus, Kemijärvi, Lauluja unesta –kiertue + Amanda Martikainen, mezzosopraano
23.3. Oulun ammattikorkeakoulu, Lauluja unesta –kiertue + Amanda Martikainen, mezzosopraano
25.3. Korundi, Rovaniemi, Lauluja unesta –kiertue + Amanda Martikainen, mezzosopraano
9.4. Korundi, Rovaniemi, Lapin kamariorkesterin avustaja, johtajana John Storgårds
10.4. Kulttuurikeskus, Kemijärvi, Lapin kamariorkesterin avustaja, johtajana John Storgårds
16.4. Plateau Gallery, Berliini, Muusikkokollektiivi ÄÄninen: Pärt, Donatoni, Feldman
9.5. Hochschule für Musik Hanns Eisler, Berliini, Hanns Eislerin Liedejä
13.5. Korundi, Rovaniemi, Lapin kamariorkesterin avustaja + Helsingin kamarikuoro
14.5. Ivalon kirkko, Lapin kamariorkesterin avustaja + Helsingin kamarikuoro
25.5. Kahvila Kauppayhtiö, Rovaniemi, Taidemusiikin Taiga-Klubi
26.5. Korundi, Rovaniemi, Kalevi Ahon pianokvintetto + Lapin kamariorkesterin puhallinkvintetti
28.5. Buckinghamshire’in yliopisto, Iso-Britannia + Kristine Balanas, viulu, (Brahms & Schumann)
29.5. St. John The Evangelist Church, Oxford, Iso-Britannia, + Kristine Balanas, viulu (Brahms & Schumann)
30.5. Hampstead Heath, Lontoo, yksityiskonsertti + Kristine Balanas, viulu (Brahms & Schumann)
20.6. Moskovan konservatorio, Tsaikovski-viulukilpailu, +Kristine Balanas
21.7. Hochschule für Musik Hanns Eisler, Berliini, pianoresitaali
29.7. Uudenkaupungin seurakuntatalo, Crusell-viikko + Lapin kamariorkesterin puhallinkvintetti
9.8. Keihäslahden näyttelytalo, Kuru/Ylöjärvi, + Muusikkokollektiivi ÄÄninen
14.8. Alaruokasen talo, Rovaniemi, Matka marien maalle –kiertue, + Muusikkokollektiivi ÄÄninen
15.8. Galleria Raekallio, Pöntsö/Kittilä, Matka marien maalle –kiertue, + Muusikkokollektiivi ÄÄninen
17.8. Vanha Kurimo, Suomussalmi, Matka marien maalle –kiertue, + Muusikkokollektiivi ÄÄninen
18.8. Ravintola Neljä Kaesaa, Kuhmo, Matka marien maalle –kiertue, + Muusikkokollektiivi ÄÄninen
19.8. Teatteri Kiisu, Outokumpu, Matka marien maalle –kiertue, + Muusikkokollektiivi ÄÄninen
20.8. Väärnin Pappila, Lapinlahti, Matka marien maalle –kiertue, Muusikkokollektiivi ÄÄninen
21.8. Satamankulma, Kuopio, Matka marien maalle –kiertue, Muusikkokollektiivi ÄÄninen
23.8. Haikolan talo, Nurmes, Matka marien maalle –kiertue, Muusikkokollektiivi ÄÄninen
24.8. Maukkulan Mustikkamäki, Ilomantsi, Matka marien maalle –kiertue, Muusikkokollektiivi ÄÄninen
25.8. Louhitalo, Eno/Joensuu, Matka marien maalle –kiertue, Muusikkokollektiivi ÄÄninen
26.8. Pergamenttihalli, Jyväskylä, Matka marien maalle –kiertue, Muusikkokollektiivi ÄÄninen
27.8. Savonlinnan taidelukio, Matka marien maalle –kiertue, Muusikkokollektiivi ÄÄninen
28.8. Harjurannan kylätalo, Varkaus, Matka marien maalle –kiertue, Muusikkokollektiivi ÄÄninen
29.8. Laukaan seurakuntatalo, Matka marien maalle –kiertue, Muusikkokollektiivi ÄÄninen
5.9. Alminsali/Suomen kansallisooppera, Helsinki, Ung nordisk musik –festivaali, + Uusinta Ensemble
27.11. Pupuhuhdan koulu, Jyväskylä, Sibelius-konsertti koululaisille
6.11. Oulun kansainvälinen koulu, Sibelius-konsertti koululaisille
11.11. Korundi, Rovaniemi, Lapin kamariorkesterin avustajana, johtajana john Storgårds
13.-14.11. Korundi, Rovaniemi, Kalevi Ahon Kvinteton levytys BIS-yhtiölle, + Lapin kamariorkesterin puhallinkvintetti
18.11. Lyseonpuiston lukio, Rovaniemi, pianoresitaali (Schumann & Sibelius)
22.11. Kotiseutumuseo, Rovaniemi, Pirttikonsertti + Kaamos-kvartetti
26.11. Laurinkylän koulu, Lievestuore, Sibelius-konsertti koululaisille
2.12. Schöneberg, Berliini, Yksityiskonsertti
7.12. Wilmersdorf, Berliini, Yksityinen Suomen itsenäisyys- ja Sibeliuksen syntymäjuhlatilaisuus
12.12. Hochschule für Musik Hanns Eisler, Berliini, Für György Kurtág –festivaali


2016

17.1. Seurakuntasali, Sotkamo, Korvissa soi –sarja, pianoresitaali: Bach & Sibelius
19.1. Seurakuntasali, Vaala, Korvissa soi –sarja, pianoresitaali: Bach & Sibelius
20.1. Seurakuntasali, Pudasjärvi, Korvissa soi –sarja, pianoresitaali: Bach & Sibelius
28.1. Suomen kansallisoopperan orkesterin avustaja, Eicca Toppisen & Perttu Kivilaakson Indigo-ooppera
30.1. Seurakuntasali, Hankasalmi, pianoresitaali: Bach, Das Wohltemperierte Klavier I, alkupuoli
12.3. Suomussalmen Seurahuone, Ämmänsaari/Suomussalmi, Korvissa soi –sarja
13.3. Vanhan Kalevan Baari, Suomussalmen kirkonkylä, Korvissa soi –sarja
15.3. Alvarin Sali, Suomussalmi, Korvissa soi –sarja, Osmo Tapio Räihälän musiikkia
16.3. Ravintola Wanha Kerho, Kajaani, Korvissa soi –sarja, Osmo Tapio Räihälän musiikkia
17.3. Kunnantalo, Valtimo, Korvissa soi –sarja, Osmo Tapio Räihälän musiikkia
17.3. Hannikaisen Sali, Nurmes, Korvissa soi –sarja, Osmo Tapio Räihälän musiikkia
27.3. Rupla, Helsinki, + Uusinta Ensemble (mm. Mochizuki)
31.3. Nuorisoseuran talo, Höljäkkä/Nurmes, Samamaa-esitys, + Muusikkokollektiivi ÄÄninen
1.4. Louhitalo, Eno/Joensuu, Samamaa-esitys, + Muusikkokollektiivi ÄÄninen
2.4. Riihisaari, Savonlinna, Samamaa-esitys, + Muusikkokollektiivi ÄÄninen
3.4. Kansalaisopiston sali, Lievestuore/Laukaa, Samamaa-esitys, + Muusikkokollektiivi ÄÄninen
4.4. Kahvila Muisto, Jyväskylä, Samamaa-esitys, + Muusikkokollektiivi ÄÄninen
5.4. G12, Kuopio, Samamaa-esitys, + Muusikkokollektiivi ÄÄninen
6.4. Teatteri Kiisu, Outokumpu, Samamaa-esitys, + Muusikkokollektiivi ÄÄninen
15.4. Galleria Värinä / Kulttuuritalo Valsa, Rovaniemi, Pre. + Tanssiteatteri Solu (Rahmaninov op. 23)
16.4. Galleria Värinä / Kulttuuritalo Valsa, Rovaniemi, Pre. + Tanssiteatteri Solu (Rahmaninov op. 23)
24.4. Kaupungintalon sali, Ylöjärvi, Brahmsin kvintetto + Pekko Pulakka, Lauri Kankkunen & co.
12.5. Lyseonpuiston lukio, Rovaniemi, Brahmsin kvintetto + Kaamos-kvartetti
22.5. Brinkhallin kartano, Turku, Sibeliuksen pianoteoksia
28.5. Lapin musiikkiopiston Sali, Rovaniemi, Kontrapunktum-festivaali, cembalo- ja klavikordiresitaali
8.6. Lippes Concert Hall, Buffalon yliopisto, Yhdysvallat, June in Buffalo –festivaali, + Uusinta Ensemble
11.6. Baird Recital Hall, Buffalon yliopisto, Yhdysvallat, June in Buffalo –festivaali, + Uusinta Ensemble
15.6. Ravintola Metro, Lahti, Suomalaisugrilaisten kansojen maailmankongressi, + Muusikkokollektiivi ÄÄninen
16.6. Sibelius-talo, Lahti, Suomalaisugrilaisten kansojen maailmankongressi, + Muusikkokollektiivi ÄÄninen
13.7. Partaharjun leirikeskus, Pieksämäki, + Jussi Järvenpää, käyrätorvi & Elina Pyykönen, klarinetti
26.8. Vanha Kaivos, Outokumpu, Kaivos-festivaali, + ÄÄNI-Kollektiivi
27.8. Vanha Kaivos, Outokumpu, Kaivos-festivaali, + ÄÄNI-Kollektiivi
28.8. Vanha Kaivos, Outokumpu, Kaivos-festivaali, + ÄÄNI-kollektiivi
15.9. Korundi, Rovaniemi, Lapin kamariorkesterin avustajana, johtajana John Storgårds
15.9. Kulttuurikeskus, Kemijärvi, Lapin kamariorkesterin avustajana, johtajana John Storgårds
18.9. Seurakuntasali, Uusikaupunki, pianoresitaali: Bach, Das Wohltemperierte Klavier I, alkupuoli
25.9. Kangasalan kirkko, pianoresitaali: Bach, Das Wohltemperierte Klavier I, alkupuoli
28.9. Kulttuurikeskus Poleeni, Pieksämäki, pianoresitaali: Bach, Das Wohltemperierte Klavier I, alkupuoli
4.10. Loimaan taidemuseo, pianoresitaali: Bach, Das Wohltemperierte Klavier I, jälkipuoli
5.10. Salon taidemuseo Veturitalli, pianoresitaali: Bach, Das Wohltemperierte Klavier I, jälkipuoli
27.10. Rovaniemen kirkko, pianoresitaali: Bach, Das Wohltemperierte Klavier I, alkupuoli
30.10. Rovaniemen kirkko, pianoresitaali: Bach, Das Wohltemperierte Klavier I, jälkipuoli
5.11. Uusi Paviljonki, Kauniainen, Kauniaisten musiikkijuhlat Kalevi Ahon pianokvintetto + Anna-Kaisa Pippuri, Christoffer Sundqvist, Mikko-Pekka Svala, Ilkka Puputti
13.11. Meilahden kirkko, Helsinki, Isänpäiväkonsertti, + Hanna Parviainen, Linda Suolahti, Olga Reskalenko & Larimatti Punelpuro
20.11. Poitiers, Ranska, yksityiskonsertti
15.12. Korundi, Rovaniemi, Lapin kamariorkesterin avustajana, johtajana Olli Mustonen