2018

9.9. Vanha kaivos, Outokumpu, Kaivos-festivaali + ÄÄNI-kollektiivi
8.9. Vanha kaivos, Outokumpu, Kaivos-festivaali + ÄÄNI-kollektiivi
7.9. Vanha kaivos, Outokumpu, Kaivos-festivaali + ÄÄNI-kollektiivi
25.7. klo 19 Lieksan kirkko, Lieksan vaskiviikot, Kaartin soittokunnan avustajana
24.7. klo 19 Lieksan kirkko, Lieksan vaskiviikot, Kaartin soittokunnan avustajana
14.7. klo 18* Matarengin kirkko, Ruotsi, Bach: Das Wohltemperierte Klavier I (*Ruotsin aikaa)
13.7. klo 22* Haaparannan kirkko, Ruotsi, Bach: Das Wohltemperierte Klavier I (*Ruotsin aikaa)
9.7. klo 19 Vuosaaren kirkko, Helsinki, + Sirja Nironen, sello, mm. Schumann & Poulenc
8.7. Espoo, yksityiskonsertti, + Sirja Nironen, sello
30.6. klo 18 Moksin kylätalo, Jyväskylä, Kesäkonsertti, Jussi Järvenpää & Elina Pyykönen
28.6. klo 20 Kuopion tuomiokirkko, Kuopio, J.S.Bach: Das Wohltemperierte Klavier I
2.6. Hotelli Punkaharju, Savonlinna, yksityistilaisuus
27.5. klo 15 G18, Helsinki, Key discoveries -festivaali, Bach-konsertti
23.5. klo 19.30 Sonore-sali, Musiikkitalo, Helsinki, Uusinta Ensemble, mm. Fernández Ezquerra
14.5. klo 19 Lyseonpuiston lukio, Rovaniemi: + Áron Mojzer, Sirja Nironen: Poulenc & Hindemith.
26.4. klo 18 Vuotalo, Helsinki, Flyygelikuu: Franz Schubertin B-duuri-Sonaatti
22.4. klo 15 Maukkulan Mustikkamäki, Ilomantsi: Franz Schubertin B-duuri-Sonaatti
17.4. klo 19 Korundi, Rovaniemi, Lapin kamariorkesterin avustajana, Mahler V, joht. John Storgårds
14.4. klo 13 Ylioppilasteatteri, Tampere, ÄÄNI-kollektiivin Tampere Biennalen vierailukonsertti, Kujala - Danzeisen - Hämeenniemi - Sciarrino
25.3. klo 19.30 Konservatorio, Joensuu, ÄÄNI-kollektiivi + Benjamin Kirk, Davies - Danzeisen - Hämeenniemi
25.3. klo 13 Nurmes-talo, Nurmes, ÄÄNI-kollektiivi + Benjamin Kirk, Maxwell Davies, Hullun kuninkaan lauluja
28.1. klo 16 Karjasillan kirkko, Oulu, Bach: Das Wohltemperierte Klavier I
23.1. klo 19 Ristinkirkko, Lahti, Bach: Das Wohltemperierte Klavier I
21.1. klo 18 Kaupungintalo, Vaasa, Bach: Das Wohltemperierte Klavier I
20.1. klo 15 Keski-Porin kirkko, Pori, Bach: Das Wohltemperierte Klavier I
18.1. klo 19 Pyhän Henrikin ekumeeninen taidekappeli, Turku, Bach: Das Wohltemperierte Klavier I
16.1. klo 19 Konservatorion Sali, Joensuu, Bach: Das Wohltemperierte Klavier I
15.1. klo 18.30 Musiikkiopisto / Helkiö-Sali, Lappeenranta, Bach: Das Wohltemperierte Klavier I
13.1. klo 15 Taulumäen kirkko, Jyväskylä, Bach: Das Wohltemperierte Klavier I
11.1. klo 19 Puistotalo, Hamina, Bach: Das Wohltemperierte Klavier I
10.1. klo 19 Musiikkiopisto, Mikkeli, Bach: Das Wohltemperierte Klavier I
7.1. klo 15 Sara Hildénin taidemuseo, Tampere, Bach: Das Wohltemperierte Klavier I

2017

15.12. Kuuhankaveden koulu, Hankasalmi, Suomalaista musiikkia esitellyt konsertti koululaisille
15.12. Niemisjärven koulu, Hankasalmi, Suomalaista musiikkia esitellyt konsertti koululaisille
14.12. Aseman koulu, Hankasalmi, Suomalaista musiikkia esitellyt konsertti koululaisille
6.12. Kummun koulu, Outokumpu, Itsenäisyysjuhla., mm. Aulis Leiviskä, Einar Englund
4.12. Kansalaisopiston sali, Lievestuore, Runoesitys, sisältäen mm. Jalkasen sävellyksiä ja improvisaatioita
1.12. Kansalaisopiston sali, Lievestuore, Runoesitys, sisältäen mm. Jalkasen sävellyksiä ja improvisaatioita
30.11. Kansalaisopiston sali, Lievestuore, Runoesitys, sisältäen mm. Jalkasen sävellyksiä ja improvisaatioita
21.11. Wäinö Aaltosen museo, Turku, Pianoresitaali: mm. Leiviskä, Raitio, Pingoud, Launis, Lithander
20.11. Taidetalo, Loimaa, Armas Mikolan teosten näyttelyn avajaistilaisuus
19.11. Valtuustosali, Laitila, Pianoresitaali: mm. Leiviskä, Raitio, Pingoud, Launis, Lithander
17.11. Akatemiatalo, Turku, yksityistilaisuus
12.11. Valtuustosali, Sodankylä, Pianoresitaali: mm. Leiviskä, Raitio, Pingoud, Launis, Lithander
10.11. Valtuustosali & Sompion koulu, Sodankylä, koululaiskonsertteja
9.11. Lyseonpuiston lukio, Rovaniemi, Pianoresitaali: mm. Leiviskä, Raitio, Pingoud, Launis, Lithander
7.11. Kulttuurikeskus, Kemi, Pianoresitaali: mm. Leiviskä, Raitio, Pingoud, Launis, Lithander
31.10. Kaupunginmuseo, Espoo, Särkynyt elämä –näyttelyn avajaistilaisuus
10.9. Vanha kaivos, Outokumpu, Kaivos-festivaali, Tarkiainen & Pärt, + Aliisa Neige Barrière, Kaisa Kortelainen
9.9. Vanha kaivos, Outokumpu, Kaivos-festivaali, John Cagen teoksia preparoidulle pianolle
24.8. Camerata-Sali, Musiikkitalo, Helsinki: Maj Lind –pianokilpailun välierä
20.8. Camerata-Sali, Musiikkitalo, Helsinki: Maj Lind –pianokilpailun alkuerä
3.8. Seurakuntasali, Hankasalmi, Pianoresitaali: Bartók, Sibelius, Jalkanen, Šostakovitš, Ravel
1.6. Presidentinlinna, Helsinki, Pohjoismaiden valtionjohtajien vierailu, mm. Andreé, Grieg, Sveinbjörnsson
25.4. Presidentinlinna, Helsinki, Diplomaatti-illallinen, mm. Merikanto, Elgar, Chopin
1.4. Ristinkirkko, Lahti, yksityistilaisuus
10.3. Katajanokan kasino, Helsinki, yksityistilaisuus

2016

15.12. Korundi, Rovaniemi, Lapin kamariorkesterin avustajana, johtajana Olli Mustonen
20.11. Poitiers, Ranska, yksityiskonsertti
13.11. Meilahden kirkko, Helsinki, Isänpäiväkonsertti, + Hanna Parviainen, Linda Suolahti, Olga Reskalenko & Larimatti Punelpuro
5.11. Uusi Paviljonki, Kauniainen, Kauniaisten musiikkijuhlat Kalevi Ahon pianokvintetto + Anna-Kaisa Pippuri, Christoffer Sundqvist, Mikko-Pekka Svala, Ilkka Puputti
30.10. Rovaniemen kirkko, pianoresitaali: Bach, Das Wohltemperierte Klavier I, jälkipuoli
27.10. Rovaniemen kirkko, pianoresitaali: Bach, Das Wohltemperierte Klavier I, alkupuoli
5.10. Salon taidemuseo Veturitalli, pianoresitaali: Bach, Das Wohltemperierte Klavier I, jälkipuoli
4.10. Loimaan taidemuseo, pianoresitaali: Bach, Das Wohltemperierte Klavier I, jälkipuoli
28.9. Kulttuurikeskus Poleeni, Pieksämäki, pianoresitaali: Bach, Das Wohltemperierte Klavier I, alkupuoli
25.9. Kangasalan kirkko, pianoresitaali: Bach, Das Wohltemperierte Klavier I, alkupuoli
18.9. Seurakuntasali, Uusikaupunki, pianoresitaali: Bach, Das Wohltemperierte Klavier I, alkupuoli
15.9. Kulttuurikeskus, Kemijärvi, Lapin kamariorkesterin avustajana, johtajana John Storgårds
15.9. Korundi, Rovaniemi, Lapin kamariorkesterin avustajana, johtajana John Storgårds
28.8. Vanha Kaivos, Outokumpu, Kaivos-festivaali, + ÄÄNI-kollektiivi: Murail
27.8. Vanha Kaivos, Outokumpu, Kaivos-festivaali, + ÄÄNI-Kollektiivi: Feldman, Zapata
26.8. Vanha Kaivos, Outokumpu, Kaivos-festivaali, + ÄÄNI-Kollektiivi: Donatoni, Sciarrino
13.7. Partaharjun leirikeskus, Pieksämäki, + Jussi Järvenpää, käyrätorvi & Elina Pyykönen, klarinetti
16.6. Sibelius-talo, Lahti, Suomalaisugrilaisten kansojen maailmankongressi, + Muusikkokollektiivi ÄÄninen
15.6. Ravintola Metro, Lahti, Suomalaisugrilaisten kansojen maailmankongressi, + Muusikkokollektiivi ÄÄninen
11.6. Baird Recital Hall, Buffalon yliopisto, Yhdysvallat, June in Buffalo –festivaali, + Uusinta Ensemble
8.6. Lippes Concert Hall, Buffalon yliopisto, Yhdysvallat, June in Buffalo –festivaali, + Uusinta Ensemble
28.5. Lapin musiikkiopiston Sali, Rovaniemi, Kontrapunktum-festivaali, cembalo- ja klavikordiresitaali
22.5. Brinkhallin kartano, Turku, Sibeliuksen pianoteoksia
12.5. Lyseonpuiston lukio, Rovaniemi, Brahmsin kvintetto + Kaamos-kvartetti
24.4. Kaupungintalon sali, Ylöjärvi, Brahmsin kvintetto + Pekko Pulakka, Lauri Kankkunen & co.
16.4. Galleria Värinä / Kulttuuritalo Valsa, Rovaniemi, Pre. + Tanssiteatteri Solu (Rahmaninov op. 23)
15.4. Galleria Värinä / Kulttuuritalo Valsa, Rovaniemi, Pre. + Tanssiteatteri Solu (Rahmaninov op. 23)
6.4. Teatteri Kiisu, Outokumpu, Samamaa-esitys, + Muusikkokollektiivi ÄÄninen
5.4. G12, Kuopio, Samamaa-esitys, + Muusikkokollektiivi ÄÄninen
4.4. Kahvila Muisto, Jyväskylä, Samamaa-esitys, + Muusikkokollektiivi ÄÄninen
3.4. Kansalaisopiston sali, Lievestuore/Laukaa, Samamaa-esitys, + Muusikkokollektiivi ÄÄninen
2.4. Riihisaari, Savonlinna, Samamaa-esitys, + Muusikkokollektiivi ÄÄninen
1.4. Louhitalo, Eno/Joensuu, Samamaa-esitys, + Muusikkokollektiivi ÄÄninen
31.3. Nuorisoseuran talo, Höljäkkä/Nurmes, Samamaa-esitys, + Muusikkokollektiivi ÄÄninen
27.3. Rupla, Helsinki, + Uusinta Ensemble (mm. Mochizuki)
17.3. Hannikaisen Sali, Nurmes, Korvissa soi –sarja, Osmo Tapio Räihälän musiikkia
17.3. Kunnantalo, Valtimo, Korvissa soi –sarja, Osmo Tapio Räihälän musiikkia
16.3. Ravintola Wanha Kerho, Kajaani, Korvissa soi –sarja, Osmo Tapio Räihälän musiikkia
15.3. Alvarin Sali, Suomussalmi, Korvissa soi –sarja, Osmo Tapio Räihälän musiikkia
13.3. Vanhan Kalevan Baari, Suomussalmen kirkonkylä, Korvissa soi –sarja
12.3. Suomussalmen Seurahuone, Ämmänsaari/Suomussalmi, Korvissa soi –sarja
30.1. Seurakuntasali, Hankasalmi, pianoresitaali: Bach, Das Wohltemperierte Klavier I, alkupuoli
28.1. Suomen kansallisoopperan orkesterin avustaja, Eicca Toppisen & Perttu Kivilaakson Indigo-ooppera
20.1. Seurakuntasali, Pudasjärvi, Korvissa soi –sarja, pianoresitaali: Bach & Sibelius
19.1. Seurakuntasali, Vaala, Korvissa soi –sarja, pianoresitaali: Bach & Sibelius
17.1. Seurakuntasali, Sotkamo, Korvissa soi –sarja, pianoresitaali: Bach & Sibelius

2015

12.12. Hochschule für Musik Hanns Eisler, Berliini, Für György Kurtág –festivaali
7.12. Wilmersdorf, Berliini, Yksityinen Suomen itsenäisyys- ja Sibeliuksen syntymäjuhlatilaisuus
2.12. Schöneberg, Berliini, Yksityiskonsertti
26.11. Laurinkylän koulu, Lievestuore, Sibelius-konsertti koululaisille
22.11. Kotiseutumuseo, Rovaniemi, Pirttikonsertti + Kaamos-kvartetti
18.11. Lyseonpuiston lukio, Rovaniemi, pianoresitaali (Schumann & Sibelius)
13.-14.11. Korundi, Rovaniemi, Kalevi Ahon Kvinteton levytys BIS-yhtiölle, + Lapin kamariorkesterin puhallinkvintetti
11.11. Korundi, Rovaniemi, Lapin kamariorkesterin avustajana, johtajana john Storgårds
6.11. Oulun kansainvälinen koulu, Sibelius-konsertti koululaisille
27.11. Pupuhuhdan koulu, Jyväskylä, Sibelius-konsertti koululaisille
5.9. Alminsali/Suomen kansallisooppera, Helsinki, Ung nordisk musik –festivaali, + Uusinta Ensemble
29.8. Laukaan seurakuntatalo, Matka marien maalle –kiertue, Muusikkokollektiivi ÄÄninen
28.8. Harjurannan kylätalo, Varkaus, Matka marien maalle –kiertue, Muusikkokollektiivi ÄÄninen
27.8. Savonlinnan taidelukio, Matka marien maalle –kiertue, Muusikkokollektiivi ÄÄninen
26.8. Pergamenttihalli, Jyväskylä, Matka marien maalle –kiertue, Muusikkokollektiivi ÄÄninen
25.8. Louhitalo, Eno/Joensuu, Matka marien maalle –kiertue, Muusikkokollektiivi ÄÄninen
24.8. Maukkulan Mustikkamäki, Ilomantsi, Matka marien maalle –kiertue, Muusikkokollektiivi ÄÄninen
23.8. Haikolan talo, Nurmes, Matka marien maalle –kiertue, Muusikkokollektiivi ÄÄninen
21.8. Satamankulma, Kuopio, Matka marien maalle –kiertue, Muusikkokollektiivi ÄÄninen
20.8. Väärnin Pappila, Lapinlahti, Matka marien maalle –kiertue, Muusikkokollektiivi ÄÄninen
19.8. Teatteri Kiisu, Outokumpu, Matka marien maalle –kiertue, + Muusikkokollektiivi ÄÄninen
18.8. Ravintola Neljä Kaesaa, Kuhmo, Matka marien maalle –kiertue, + Muusikkokollektiivi ÄÄninen
17.8. Vanha Kurimo, Suomussalmi, Matka marien maalle –kiertue, + Muusikkokollektiivi ÄÄninen
15.8. Galleria Raekallio, Pöntsö/Kittilä, Matka marien maalle –kiertue, + Muusikkokollektiivi ÄÄninen
14.8. Alaruokasen talo, Rovaniemi, Matka marien maalle –kiertue, + Muusikkokollektiivi ÄÄninen
9.8. Keihäslahden näyttelytalo, Kuru/Ylöjärvi, + Muusikkokollektiivi ÄÄninen
29.7. Uudenkaupungin seurakuntatalo, Crusell-viikko + Lapin kamariorkesterin puhallinkvintetti
21.7. Hochschule für Musik Hanns Eisler, Berliini, pianoresitaali
20.6. Moskovan konservatorio, Tsaikovski-viulukilpailu, +Kristine Balanas
30.5. Hampstead Heath, Lontoo, yksityiskonsertti + Kristine Balanas, viulu (Brahms & Schumann)
29.5. St. John The Evangelist Church, Oxford, Iso-Britannia, + Kristine Balanas, viulu (Brahms & Schumann)
28.5. Buckinghamshire’in yliopisto, Iso-Britannia + Kristine Balanas, viulu, (Brahms & Schumann)
26.5. Korundi, Rovaniemi, Kalevi Ahon pianokvintetto + Lapin kamariorkesterin puhallinkvintetti
25.5. Kahvila Kauppayhtiö, Rovaniemi, Taidemusiikin Taiga-Klubi
14.5. Ivalon kirkko, Lapin kamariorkesterin avustaja + Helsingin kamarikuoro
13.5. Korundi, Rovaniemi, Lapin kamariorkesterin avustaja + Helsingin kamarikuoro
9.5. Hochschule für Musik Hanns Eisler, Berliini, Hanns Eislerin Liedejä
16.4. Plateau Gallery, Berliini, Muusikkokollektiivi ÄÄninen: Pärt, Donatoni, Feldman
10.4. Kulttuurikeskus, Kemijärvi, Lapin kamariorkesterin avustaja, johtajana John Storgårds
9.4. Korundi, Rovaniemi, Lapin kamariorkesterin avustaja, johtajana John Storgårds
25.3. Korundi, Rovaniemi, Lauluja unesta –kiertue + Amanda Martikainen, mezzosopraano
23.3. Oulun ammattikorkeakoulu, Lauluja unesta –kiertue + Amanda Martikainen, mezzosopraano
22.3. Kulttuurikeskus, Kemijärvi, Lauluja unesta –kiertue + Amanda Martikainen, mezzosopraano
13.3. Utsjoen seurakuntatalo, Lauluja unesta –kiertue + Amanda Martikainen, mezzosopraano
11.3. Sajos, Inari, Lauluja unesta –kiertue, + Amanda Martikainen, mezzosopraano
10.2. Hochschule für Musik Hanns Eisler, Berliini: Mozart: Kvintetto pianolle ja puhaltimille
19.1. Konzerthaus, Berliini, + Martin Spangenberg, Furiant-kvartetti & co., cembalistina
8.1. Mendelssohn-Remise, Berliini, Mozart: Kvintetto pianolle ja puhaltimille

2014

28.12. Kahvila Kauppayhtiö, Rovaniemi, Taidemusiikin Taiga-klubi
27.11. Korundi, Rovaniemi, Lapin kamariorkesterin avustajana, johtajana Magnus Lindberg
6.11. Korundi, Rovaniemi, Lapin kamariorkesterin avustajana, johtajana Clemens Schuldt
15.10. Musikinstrumentenmuseum, Berliini, Pianoresitaali (Mozart & Rahmaninov)
27.9. Kloster Frenswegen, Nordhorn, Ala-Saksi, Saksa, Messiaen: Lopun aikojen kvartetto
25.9. Kloster Frenswegen, Nordhorn, Ala-Saksi, Saksa, Zemlinsky & Poulenc
24.9. Konzert- und Theatersaal, Nordhorn, Ala-Saksi, Saksa, Beethoven: Geistertrio
28.5. Csermák Antál Zeneiskola, Veszprém, Unkari, pianoresitaali (mm. Mozart, Bartók)
19.6., Suomen konsulaatti, Pietari, + Lauri Sallinen, klarinetti
17.6. Petroskoin konservatorio, Karjalan tasavalta, Karjalan valkeat yöt –festivaali, + Lauri Sallinen, klarinetti
15.6. Skuoritsan kirkko, Inkerinmaa, + Lauri Sallinen, klarinetti
10.5. Sueca, Espanja, Mostra Sonora –festivaali, + Uusinta Ensemble (Mm. Ramon Lazkano)
10.4. Vanha kirjastotalo, Tampere, Tampere Biennale, + Uusinta Ensemble
9.4. Tampere-talo, Tampere Biennale, + Uusinta Ensemble (Mm. Kimmo Kuokkala & Antti Auvinen)
28.3. Erszébet Tér, Budapest, Budapestin Kevät –festivaali, Bartók: Sonaatti kahdelle pianolle ja lyömäsoittimille + Ni Fan & Lukas Böhm, lyömäsoittimet, Balázs Demény, piano
22.3. Kulttuurikeskus, Novi Sad, Serbia, Pianoresitaali (Mm. Milos Tadic & Ravel: Gaspard de la nuit)
17.3. Korundi, Rovaniemi, Pianoresitaali (Mm. Milos Tadic & Ravel: Gaspard de la nuit)
11.3. Kahvila Kauppayhtiö, Rovaniemi, Taidemusiikin Taiga-klubi
16.1. Hochschule für Musik Hanns Eisler, Berliini: Bartók: Sonaatti kahdelle pianolle ja lyömäsoittimille